Mise pro české lékaře do rozvojových zemí

Podívejte se, kam a s kým byste se mohli vydat.

Chceš vyjet na misi?

Nová zkušenost, poznávání neznámého a opravdové uplatnění dosavadních znalostí tam, kde je to potřeba. To vše můžeš získat, pokud se rozhodneš vyjet na misi. Zároveň tak budeš pomáhat na místech, kde lidé chodí pro léky i desítky kilometrů pěšky. 

Zahraniční mise jsou rozděleny do dvou skupin podle uchazečova vzdělání. Pro studenty medicíny a lékaře před atestací nabízí lékařské výjezdy do Ugandy nezisková organizace EMOTER. Lékaři s atestací se mohou o účast na misi v různých rozvojových zemích hlásit přes Lékaře bez hranic.

Jsi student/ka medicíny nebo lékař/ka před atestací?  Připoj se k EMOTERu!

Jsi lékař/ka s atestací?  Pojeď na misi s Lékaři bez hranic!

Před atestací

Co je EMOTER?

Neziskovou organizaci EMOTER založili tři čeští studenti medicíny s cílem poskytovat kvalitní základní lékařskou péči v odlehlých oblastech Ugandy. Každý měsíc pravidelně vyjíždí s ugandsko-českým týmem lékařů do okresu Nebbi, kde svou činností nahrazují chybějící praktické lékaře. V Nebbi by do roku 2030 mělo žít přes půl milionu obyvatel, na které připadají pouhé dvě nemocnice. S tím chtějí medici a mladí lékaři bojovat.

Chci se dozvědět víc

Pro více informací navštivte naše webové stránky. A pokud se chcete výjezdů zúčastnit jako dobrovolník, vyplňte prosím formulář na našich stránkách a my se vám v dohledné době ozveme. Zároveň hledáme i pomocníky do našeho organizačního týmu. Tak neváhej a připoj se k nám. Buď taky EMOTER!

Jak probíhá výjezd?

Tým, který vyjíždí pomáhat, tvoří přibližně 8-10 lidí. Na dva české dobrovolníky většinou připadá osm ugandských. Jde o lékaře, zdravotní sestry a nezdravotnický personál. Dobrovolník pracuje zpočátku pod dohledem lékaře, následně i samostatně. Součástí práce je vyšetření pacienta a preskripce léků, ošetření drobných poranění, interpretace laboratorních výsledků a případná pomoc s výdejem léků. Nedílnou součástí je i edukace pacientů a výpomoc dalším členům týmu. Organizace dobrovolníkům zajišťuje stravu a ubytování po dobu výjezdu.

Po atestaci

Pojeďte na misi!

Přidejte se k Lékařům bez hranic a pomáhejte přímo v terénu.

Chcete vyjet na misi? Udělejte první krok a přihlaste se na informační večer, kde se dozvíte, jak Lékaři bez hranic fungují, za jakých podmínek můžete vyjet na misi a jak to chodí v terénu.

Lékaři bez hranic

Lékaři bez hranic poskytují zdravotnickou a humanitární pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích ve více než 70 zemích světa. Organizace je financována především soukromými dárci, nikoliv státy či mezinárodními institucemi.

 

Přidejte se i Vy!

Každoročně s Lékaři bez hranic vyjede na misi více než 30 kolegů z ČR a SR. Společně s 50 000 místních kolegů a více než 6 000 kolegů ze zahraničí poskytují lékařskou a humanitární pomoc lidem, kteří by jinak neměli žádný přístup ke zdravotní péči, pitné vodě či přístřeší. Přidejte se i Vy!

Zajímá Vás práce na misích Lékařů bez hranic?

Navštivte webové stránky organizace, kde najdete základní informace o předpokladech pro výjezd, výběrovém řízení i samotné práci v terénu.

Přidejte se do naší komunity spřátelených lékařů a dostávejte pravidelné informace o misích a práci Lékařů bez hranic.